o-akademii

O Akademii

  1. Homepage
  2. O Akademii

O Akademii

Image Frame

O AKADEMII

Projekt GAP- Gminnej Akademii Piłkarskiej skierowany jest obecnie do dzieci w wieku od 8 roku życia. Trafiają do nas zawodnicy ( chłopcy i dziewczynki ) po odbyciu wstępnego, podstawowego okresu treningowego na poziomie Akademii przy Klubie Macierzystym.

 

Zawodnicy poddawani są selekcji celem włączenia do odpowiedniej grupy treningowej w swoim roczniku, zgodnej z zaawansowaniem sportowym oraz wiekiem biologicznym ( grupa czerwona, zielona). Treningi odbywają się w małych grupach (16-18 osób), trzy razy w tygodniu z wykorzystaniem obiektów sportowych na terenie Gminy Boguchwała. Zajęcia prowadzą Trenerzy posiadający odpowiednie uprawnienia, doświadczenie i wiedzę w zakresie rozwoju i szkolenia dzieci. W sezonie 2018/19, do rozgrywek ligowych zgłoszonych jest 6 grup treningowych: Trampkarz starszy, Młodzik starszy, Orlik starszy- dwie drużyny, Orlik Młodszy- dwie drużyny. Uzupełnieniem rozgrywek i zaspokojeniem potrzeby rywalizacji sportowej będzie udział w Turniejach i sparingach piłkarskich. Otwieramy się na współpracę i wymianę doświadczeń z innymi Akademiami i Klubami. Dla zawodników i Trenerów organizujemy wspólne eventy, cumpy i szkolenia tematyczne. Wszystkie nasze działania podejmujemy ze świadomością, o czym mówi motto naszej Akademii: „ NAJLEPSI NIE BIORĄ SIĘ Z NIKĄD „

150

zawodnikow

14

treningow-w-tygodniu

8

palnych-pasji-trenerow

1

wspolny-cel

Nasza misja

Image Frame

NASZA MISJA

Naszym głównym celem jest promowanie piłki nożnej, wychowanie przez sport oraz popularyzacja zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży. Pragniemy zarażać  pasją do sportu, wyzwalać pozytywne emocje oraz uczyć wartości, charakteryzujących dobrego sportowca –szacunku do rywala i gry fair play. Wspólnymi siłami dążymy do tego, by każdy zawodnik naszej Akademii miał poczucie spełnienia i czerpał jak najwięcej radości z gry. Naszym zadaniem na etapie piłkarskiego rozwoju dzieci jest nie tylko doskonalenie techniki, lecz również kształtowanie charakteru i pozytywnego podejścia do życia. Prawdziwe zadowolenie z futbolu najlepiej można odczuć wspólnie, dlatego też duży nacisk kładziemy na integrację i zespołowość. Chcemy funkcjonować w świadomości społeczeństwa poprzez współpracę z innymi klubami piłkarskimi, co przekłada się na prowadzanie spójnej, opartej na właściwych  wzorcach metod szkolenia, Planujemy organizowanie własnego systemu rozgrywek ligowych, a także turniejów i imprez sportowych. Dużym zainteresowaniem cieszą się realizowane przez nas półkolonie letnie i zimowe. Nasze wartości wpisane są w koncepcję, w ramach której myśl szkoleniową rozwijamy we wszystkich kategoriach wiekowych – już w najmłodszych grupach, nie zapominając także o dalszych szczeblach kształcenia. W myśl przyświecającej nam idei, pragniemy dać szansę na rozwój i spełnienie piłkarskich marzeń wszystkim dzieciom. Naszym podopiecznym zapewniamy profesjonalne przygotowanie, tak by mogli oni w przyszłości tworzyć trzon lokalnych drużyn a także, odnosić sukcesy na dużych piłkarskich stadionach.